Orchidee Anders.
Deze orchidee had ik van m’n jongste dochter voor m’n verjaardag gekregen. Ik vindt ‘m natuurlijk hartstikke mooi maar ik ben niet zo goed met planten verzorgen. Vandaar dus dat ik ‘m even vereeuwig voor geval deze orchie het bijtje er bij neerlegt.
De foto’s heb ik gemaakt met het 100 mm macro objectief met een heel klein diafragma van f/29 met sluitijden van 1,3 tot 2,0 seconde. Daar heb je dus een statief bij nodig om een scherpe foto te maken. Ook het indrukken van de ontspanknop zal beweging van de camera veroorzaken. In dit geval heb ik de zelfontspanner gebruikt zodat enkele seconden na het indrukken van de ontspanknop de foto genomen wordt. Bij spiegelreflexcamera’s kan ook het opklappen van de spiegel van de camera trilling veroorzaken. Je kan in het menu van de meeste camera’s kiezen voor ‘spiegel opklappen activeren’ bij persoonlijke instellingen. Als je nu in combinatie met de zelfontspanner de ontspanknop indruk wordt de spiegel omhooggeklapt en enkele seconden later de foto genomen. Met deze methode kan je iedere vorm van trilling of beweging van je toestel voorkomen.
Normale belichting.
Bij deze opname heb ik de orchidee vanaf de achterkant bijgelicht met een ledlamp, maakt de belichting voor mijn gevoel spannender en de niet bijgelichte delen kleuriger.
Groter
Grootst.
Wat lief van je Dochter om jou zo’n prachtige orchidee voor je verjaardag te geven Henk, je hebt hem schitterend vereeuwigd.Groeten van Edward.
LikeLike
Hij staat er mooi op. Persoonlijk vind ik de 2e het mooist.
LikeLike
Prachtig op de foto gekregen Henk, het zijn ook schitterende bloemen om op de foto ( macro ) te zettenVr Gr Janny
LikeLike
wauwwie mooi ploempie hoor en ook ik ga voor nummer twee maar nummer 1 in zijn geheel vind ik ook mooi ach ja je blijft een topper en ik we genieten met zijn allen van al dat moois wat je laat zien gr en knuf pee
LikeLike
Wist je dat orchideeën onder de noemer sexy bloemen vallen………….. zijn er zat. Zal Ann wel allemaal kennen, omdat ze alles van bloemen weet. xxx R –
LikeLike
Erotisch zelfs, of slaat m’n fantasie nu op hol ?
LikeLike
Fantasie is leuk Henk, die mag wel eens op hol slaan.Tweede foto vind ik de mooiste.Groetjes.
LikeLike
Ann weet dat dus niet, als je een orchidee schenkt aan een vrouw dan wil dat zeggen "je bent mooi" of voor "liefde en schoonheid", de kleur rood is vaak verbonden met hartstocht en ook rode bloemen schenken heeft o.a. die betekenis, Irissen staan voor hartstochtelijk vuur! Maar van sexy bloemen weet ik eigenlijk niets, iedere bloem heeft een betekenis maar ik ben nog nooit sexy tegen gekomen, weer wat nieuws zeker want vroeger was het woord sex alleen al taboe! Prachtige foto’s Henk nummer 2 en 3 vind ik het mooist de onderste foto is net een enorme huig met een vreemde aandoening…grinnn..Liefs, Ann.
LikeLike
de onderste foto is net een enorme huig met een vreemde aandoening…grinnn..Ben dus niet de enige wiens fantasie op hol slaat ….. grijns
LikeLike
Henk mijn fantasie is onuitputtelijk en als ik op hol sla is het nog veel erger! Wie weet wat ik er dan in zie…….
LikeLike
mislukte pannekoek doe onderste…………….. whahaaaaaaaaaaaaaaaaa
LikeLike
Foei sjerrie, ga je mond spoelen.
LikeLike
De bovenste foto vind ik toch het mooist!Misschien qua belichting iets minder, maar wel mooi.
LikeLike
Orchidee moet "vrouwelijk" zijn !! maar dan anders. Mooi je "Orchidee Anders" anders dan anders ,,,
LikeLike
nr.1 is ook mijn favoriet net als Liz@ zegt ,,,
LikeLike
ik vindt persoonlijk de tweede foto het mooiste…de belichting is weliswaar ook anders, maar naar mijn idee komt het contrast vooral in de diepte van de foto nog beter tot zijn recht… (is wat scherper/duidelijker).verder is er qua compositie e.d. tussen de 1e en 2e foto niet echt heel erg veel verschil… (tenminste niet dat ik zo zie 😉 )x,
LikeLike
of de 3e… die vindt ik ook heel erg mooi !
LikeLike
Mijn fanasie slaat……Ze hebben alle drie hun kwaliteiten, maar ik verkies ‘groter’. Mooie orchidee heb je daar van je dochter gekregen, Henk.
LikeLike
Foto één en twee zijn precies gelijk C.E. Het verschil zit ‘m alleen in de belichting bij foto twee met de ledlamp waarbij goed te zien is wat deze belichting met kleuren en contrasten doet.Iedereen nog bedankt voor jullie reacties
LikeLike
Vind nr 2 ook de mooiste ziet er bijgelicht toch net iets beter uit dan nr 1.
LikeLike
Henk, ik vindt deze bijna kunst, daar komt bij dat ik zeer van orchideën houdt, om te geven dan. Je dochter heeft smaak.
LikeLike
eigenlijkm aar een gedachte moooi!!!!!! ooh nee twee namelijk pink floyd
LikeLike
ja wat moet ik hier nog op zeggen na al de reakties geweldiggggggggggggggggggg
LikeLike
Prachtige foto’s!
LikeLike
Mijn voorkeur gaat uit naar foto 2. Hele mooie opnames.Groet, Frank
LikeLike
Hey Henk, vind ze erg mooi, zeker die met het ledje erachter. Weet je wat ook lachen is? Zo’n Philipslamp Living Colours…de kleuren van die lamp zorgen soms voor leuke verassingen.Liefs weer,San
LikeLike